• 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

"Jeszcze Polska nie zginęła,
            Kiedy my żyjemy.
            Co nam obca przemoc wzięła,
            Szablą odbierzemy.."

W dniu 09 listopada 2018 roku odbył sie uroczysty apel z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej,  właczyliśmy się w ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości pt. „Rekord dla Niepodległej”. Inicjatywa polegała na tym, aby w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami w uroczysty sposób wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Po hymnie uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Marlenę Sawiak, Joannę Mamrochę, Angelikę Seredę - Kopciuch, Monikę Mandziuk przedstawiły krótką historię opisującą wydarzenia, które pozwoliły Polsce na Odzyskanie Niepodległości.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor szkoły Ilona Dudek - Dziedzic oraz sekretarz gminy Waldemar Miller.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z uroczystości.

• XVIII Dzień Papieski.

• Akademia przygotowana przez klasy IV-VII pod opieką Pani Jadwigi Pizun przybliżyła nam życie Karola Wojtyły. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

• Wakacje.

• Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil. Do zobaczenia po wakacjach.

• „Czytanie łączy” –  XVII Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom .
          • „Czytanie łączy” – XVII Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom .

•         Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji zapraszając gości do wspólnego czytania. Do wspólnej akcji przyłączyli się : Pani Kinga Łuczak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach, Pani Ilona Dudek - Dziedzic - Dyrektor Naszej Szkoły.Pan Witold Pitura - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim w zastepstwie Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego. Do Ogólnopolskiej akcji przyłączyła się również Pani , która pracuje w Naszej Szkolnej bibliotece pani Joanna Mamrocha, Prezes Stowarzyszenia "Czajnia" Pan Marcin Rechulicz oraz Pani Marzena Czubaj - Gancarz - Wójt Gminy Tomaszowa Lubelskiego. Serdecznie dziękujemy smiley

• Wycieczka przedszkolaków do Farmy Iluzji.

• Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie.  Jest to także miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku, a nawet swobodnego piknikowania. To co Farmę wyróżnia to wyjątkowa, luźna atmosfera.

Przedszkolaki świetnie spędziły dzień odwiedzając Latającą Chatę Tajemnic, Muzeum Iluzji, Ogródek i Meble Olbrzyma, Pokój Amesa gdzie dzieci mogły chociaż na chwilę być większe od rodziców, Zakręcony Domek. smiley

• Wycieczka do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

• Pierwszym punktem programu naszej wycieczki były Laboratoria Wiedzy:
            LABORATORIUM GŁÓWNE "ZOOM NATURY, LABORATORIUM "RUNO LEŚNE", LABORATORIUM "AWIFAUNY I TROPOSFERY, LABORATORIUM "ENERGII I RECYKLINGU. Później wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych "Egzotyczne zwierzaki", podczas których mieliśmy okazję pogłębić swoją wiedzę na temat prezentowanych zwierząt egzotycznych. Najbardziej oczekiwaną atrakcją był park kreatywny oraz park linowy. Park Rekreacyjny położony nad Zalewem Janowskim dodał nam pozytywnej energii.Zapraszamy do albumu fotograficznego.