Nawigacja

 • Święta Bożego Narodzenia.

  Święta Bożego Narodzenia.
 • 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

   

   

  "Jeszcze Polska nie zginęła,
  Kiedy my żyjemy.
  Co nam obca przemoc wzięła,
  Szablą odbierzemy.."

   

  W dniu 09 listopada 2018 roku odbył sie uroczysty apel z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej,  właczyliśmy się w ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości pt. „Rekord dla Niepodległej”. Inicjatywa polegała na tym, aby w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami w uroczysty sposób wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. 

  Po hymnie uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Marlenę Sawiak, Joannę Mamrochę, Angelikę Seredę - Kopciuch, Monikę Mandziuk przedstawiły krótką historię opisującą wydarzenia, które pozwoliły Polsce na Odzyskanie Niepodległości.

  Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

  Po występie głos zabrała Pani Dyrektor szkoły Ilona Dudek - Dziedzic oraz sekretarz gminy Waldemar Miller.

  Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z uroczystości.

 • Kolejny punkt działań w naszej szkole dotyczący Obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Kolejny punkt działań w naszej szkole dotyczący Obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

   

   

  Kolejnym punktem działań w naszej szkole ,dotyczących Obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę była wizyta harcerzy.

  "Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań". 

 • Wycieczka do Zamojskiego Zoo.

  Wycieczka do Zamojskiego Zoo.

  18 października uczestniczyliśmy w programie edukacji ekologicznej pt. "Historia zamojskiego ogrodu zoologicznego". Dziękujemy Pani Monice za ciekawą lekcję oraz spacer wśród mieszkańców zoo.

 • XVIII Dzień Papieski.

  XVIII Dzień Papieski.

  Akademia przygotowana przez klasy IV-VII pod opieką Pani Jadwigi Pizun przybliżyła nam życie Karola Wojtyły. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 • Pasowanie na ucznia.

  Pasowanie na ucznia.

  Idą pierwszaki, dawne maluchy, Jeden w drugiego to same zuchy. Buzie umyte i ręce czyste, Każdy na plecach dźwiga tornister. Z bijącym sercem stoją przed szkołą, Jak im tu będzie? Chyba wesoło!

 • Święto pieczonego ziemniaka.

  Święto pieczonego ziemniaka.

  Uczniowie oraz przedszkolaki naszej szkoły wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym urządzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień był okazją do różnych zabaw, wyścigów, a także obserwacji ogrodu oraz  sadu, a degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek sprawiła wszystkim dużo radości. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

 • Integracja klas w nowym roku szkolnym.

  Integracja klas w nowym roku szkolnym.

  Celem była integracja wspólnoty uczniowskiej w ramach klasy/szkoły poprzez kontakt z najciekawszymi przyrodniczo zakątkami Roztocza oraz wspólną zabawę przy ognisku. Zapraszamy do galerii na relację ze spotkania.

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

  Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

  Uczniom, Nauczycielom oraz Pracwonikom naszej szkoły życzymy samych sukcesów, dużo życzliwości oraz jeszcze więcej usmiechu i przyjemności z nauki i pracy.

 • Wakacje.

  Wakacje.

  Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil. Do zobaczenia po wakacjach.

 • Projekt pt. "Dlaczego owady zapylające się takie ważne?"

  Projekt pt. "Dlaczego owady zapylające się takie ważne?"

  Nasza Szkoła brała udział w projekcie pt. " Dlaczego owady zapylające są takie ważne?". Projekt obejmował warsztaty na których dzieci wykonywały hotele dla owadów oraz konkurs na " Najlepszy ogródek przyszkolny wspierający bioróżnorodność" w którym Nasza Szkoła zdobyła III miejsce. Szkoła zdobyła nagrody rzeczowe: drewniany domek dla owadów, 5 mikroskopów oraz mikroskop cyfrowy. 

 • „Czytanie łączy” – XVII Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom .

  „Czytanie łączy” – XVII Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom .

          Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji zapraszając gości do wspólnego czytania. Do wspólnej akcji przyłączyli się : Pani Kinga Łuczak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach, Pani Ilona Dudek - Dziedzic - Dyrektor Naszej Szkoły.Pan Witold Pitura - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim w zastepstwie Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego. Do Ogólnopolskiej akcji przyłączyła się również Pani , która pracuje w Naszej Szkolnej bibliotece pani Joanna Mamrocha, Prezes Stowarzyszenia "Czajnia" Pan Marcin Rechulicz oraz Pani Marzena Czubaj - Gancarz - Wójt Gminy Tomaszowa Lubelskiego. Serdecznie dziękujemy smiley

 • Wycieczka przedszkolaków do Farmy Iluzji.

  Wycieczka przedszkolaków do Farmy Iluzji.
  14.06.2018

  Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie.  Jest to także miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku, a nawet swobodnego piknikowania. To co Farmę wyróżnia to wyjątkowa, luźna atmosfera.

  Przedszkolaki świetnie spędziły dzień odwiedzając Latającą Chatę Tajemnic, Muzeum Iluzji, Ogródek i Meble Olbrzyma, Pokój Amesa gdzie dzieci mogły chociaż na chwilę być większe od rodziców, Zakręcony Domek. smiley

 • Wycieczka do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

  Wycieczka do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.
  01.06.2018

  Pierwszym punktem programu naszej wycieczki były Laboratoria Wiedzy:
  LABORATORIUM GŁÓWNE "ZOOM NATURY, LABORATORIUM "RUNO LEŚNE", LABORATORIUM "AWIFAUNY I TROPOSFERY, LABORATORIUM "ENERGII I RECYKLINGU. Później wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych "Egzotyczne zwierzaki", podczas których mieliśmy okazję pogłębić swoją wiedzę na temat prezentowanych zwierząt egzotycznych. Najbardziej oczekiwaną atrakcją był park kreatywny oraz park linowy. Park Rekreacyjny położony nad Zalewem Janowskim dodał nam pozytywnej energii.Zapraszamy do albumu fotograficznego.

 • Dzień Mamy i Taty.

  Dzień Mamy i Taty.
  25.05.2018

  Kochana Mamo, Drogi Tato

  Z okazji waszego święta,

  Za wczoraj i za dziś, każdym czułym serca uderzeniem

  i każdym z niego płynącym życzeniem

  zdrowia, sił i codziennej radości

  wraz ze słowami najwiekszej wdzieczności

  za wszystkie dla nas trudy i starania

  składamy dzisiaj podziekowania...

 • Egzamin na kartę rowerową.

  Egzamin na kartę rowerową.

          Uczniowie naszej szkoły zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin polegał na części teoretycznej, gdzie trzeba było wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, po czym nastąpił praktyczny sprawdzian umiejętności jazdy rowerem, znajomości znaków drogowych, zasad komunikacji drogowej oraz praktycznego manewrowania rowerem. Wszyscy przystępujący do tego testu wiedzy i umiejętności poradzili sobie znakomicie.

 • Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

  Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej

          W tym roku w Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Naszą Szkołę reprezentowała grupa 3 i 4 latków, grupa 5 i 6 latków oraz klasa III. Gorące brawa dla grupy 5 i 6 latków za zajęcie III miejsca. smiley 

 • Wycieczka do Airport Lublin

  Wycieczka do Airport Lublin

       Podczas wycieczki do Airport Lublin mogliśmy zobaczyć elementy infrastruktury portu lotniczego w strefie ogólnodostępnej i zastrzeżonej. Poznaliśmy pracę lotniska i elementy " ścieżki pasażera" wraz z przejściem kontroli bezpieczeństwa.

  Zwiedziliśmy m. in Bazę Lotniskowa Służby Ratowniczo - Gaśniczej jak i Bazę Techniczno - Garażowej. Podczas wycieczki obserwowaliśmy samoloty oraz poznaliśmy elementy jego obsługi na płycie lotniska.

 • Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii

  Żywa lekcja historii  "JAK TO SOBIESKI POD WIEDNIEM WOJOWAŁ"

          W szkole odbyła się Żywa Lekcja Historii. Panowie z firmy Arkana pokazali walkę na szable zwaną „Odsieczą Wiednia”. Odbyły się scenki historyczne, prezentacja repliki oręża: pełna zbroja husarska, kolczugi, hełmy, szable, broń palna. Uczniowie mogli przymierzyć stroje i uzbrojenia jak również uczestniczyć w konkursach. Nagrodami w konkursie dla zwyciesców były Dukaty Gdańskie Jana III Sobieskiego. W tym czasie odbył sie także pokaz wybijania monet z mennicy Jana III Sobieskiego. Dzieki Żywej Lekcji Historii mogliśmy zobaczyć przedmioty użytku codziennego z XVII w. Na koniec odbył się pokaz pistoletu skałkowego z XVIIw. zakończony wystrzałem przed budynkiem szkoły.

   

   

 • Szkolne działania związane z Obchodami 100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę
  08.05.2018

  Wizyta Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej.

          Nasza Szkołę odwiedzili członkowie Związku Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej. Panowie Stanisław Koper i Józef Szajewski przybliżyli wszystkim zebranym wydarzenia zwiazane z odzyskaniem przez Polske Niepodległości jak również postać Józefa Piłsudskiego. Uczniowie , którzy brali udział w konkursie piosenki patriotycznej mogli je ponownie zaprezentować naszym gościom.