• Lekcja edukacyjna w Zakładzie Pszczelarskim oraz ognisko.

• Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wybrali się dzisiaj na pełną wrażeń wycieczkę :). Przygoda rozpoczęła się od odwiedzin w Zakładzie Pszczeralskim ,,Bartek'' w Pasiekach. Właściciel firmy, Pan Jurek, przybliżył nam sekretne życie pszczół. Dzieci miały okazję stworzyć własne świece, spróbować pysznego miodu i choć przez chwilę wcielić się w rolę małych pszczelarzy mierząc specjalny strój. Po lekcji edukacyjnej ruszyliśmy w stronę ,,Sosnowego Zacisza'' gdzie czekało już na nas ognisko. Mogliśmy rozpocząć świętowanie ,,Dnia Pieczonego Ziemniaka'.

• Spotkanie autorskie.

• We wtorek (17 września) uczniów naszej szkoły odwiedziła pisarka oraz dziennikarka Katolickiego Radia Zamość - Pani Ewa Monastyrska. Autorka tekstów dla dzieci opowiedziała nam o swojej pracy. Podczas rozmowy mogliśmy zadać Pani Ewie przeróżne pytania. Wyczerpujące i pełne życzliwości odpowiedzi pozwoliły nam zaspokoić swoją dziecięcą ciekawość. Pani Monastyrska przy okazji wizyty promowała swoją książkę pt. ,,Niezwykła pelerynka i inne opowieści''. Przeczytała nam jedno z opowiadań, które jak wszytskie inne poruszają, sklaniają do przemyśleń i dają okazję do rozmów o tym co w życiu ważne. Po zakończonym spotkaniu mieliśmy możliwość zakupu książki z autografem oraz indywidualnej rozmowy z Panią Ewą. Spotkanie uważamy za udane i owocne.

• Narodowe Czytanie.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej odsłonie akcji Narodowe Czytanie. Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie, których fragmenty przybliżyli nam uczniowie klas V, VI, VII i VIII, którym bardzo dziękujemy.