• Wakacje 2020

• Zdrowych i udanych wakacji podczas których będzie można naładować baterie na kolejny rok, pełnych słońca i uśmiechu od ucha do ucha. :)

• Lekcja edukacyjna w Zakładzie Pszczelarskim oraz ognisko.

• Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wybrali się dzisiaj na pełną wrażeń wycieczkę :). Przygoda rozpoczęła się od odwiedzin w Zakładzie Pszczeralskim ,,Bartek'' w Pasiekach. Właściciel firmy, Pan Jurek, przybliżył nam sekretne życie pszczół. Dzieci miały okazję stworzyć własne świece, spróbować pysznego miodu i choć przez chwilę wcielić się w rolę małych pszczelarzy mierząc specjalny strój. Po lekcji edukacyjnej ruszyliśmy w stronę ,,Sosnowego Zacisza'' gdzie czekało już na nas ognisko. Mogliśmy rozpocząć świętowanie ,,Dnia Pieczonego Ziemniaka'.

• Spotkanie autorskie.

• We wtorek (17 września) uczniów naszej szkoły odwiedziła pisarka oraz dziennikarka Katolickiego Radia Zamość - Pani Ewa Monastyrska. Autorka tekstów dla dzieci opowiedziała nam o swojej pracy. Podczas rozmowy mogliśmy zadać Pani Ewie przeróżne pytania. Wyczerpujące i pełne życzliwości odpowiedzi pozwoliły nam zaspokoić swoją dziecięcą ciekawość. Pani Monastyrska przy okazji wizyty promowała swoją książkę pt. ,,Niezwykła pelerynka i inne opowieści''. Przeczytała nam jedno z opowiadań, które jak wszytskie inne poruszają, sklaniają do przemyśleń i dają okazję do rozmów o tym co w życiu ważne. Po zakończonym spotkaniu mieliśmy możliwość zakupu książki z autografem oraz indywidualnej rozmowy z Panią Ewą. Spotkanie uważamy za udane i owocne.

• Narodowe Czytanie.

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tegorocznej odsłonie akcji Narodowe Czytanie. Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie, których fragmenty przybliżyli nam uczniowie klas V, VI, VII i VIII, którym bardzo dziękujemy.

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

• Rok szkolny 2019/2020 rozpoczynamy 02.09.2019r. mszą św. o godz. 9.00 w kościele Rzymskokatolickim pw. św. Andrzeja Boboli i Matki Boskiej Częstochowskiej w Przeorsku. Po mszy św. Inauguracja roku szkolnego w Naszej Szkole. Zapraszamy.

• Bicie rekordu w czytaniu książki na przerwie.

• Nasi uczniowie oraz przedszkolaki przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie odbywało się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

We wszystkich 3 edycjach akcji brało udział 33800 osób z 213 placówek oświatowych. Zapraszamy do galerii na foto relację.

• Wizyta Ojca ze Zgromadzenia Ojców Białych.

• w kwietniu gościlismy ojca Bogusława Żero ze Zgromadzenia Ojców Białych, którzy żyją,pracują modlą się i świadczą pośród ludzi. Zgromadzenie Ojców Białych jest zgromadzeniem zakonnym o duchowości ignacjańskiej ukierunkowane na Afrykę.

• Dzień Babci i Dziadka.

•  Kochana Babciu, Kochany Dziadku, dziś Wam przynosimy po jednym kwiatku, do tego dokładamy serdeczne życzenia, niech wam się spełnią wszystkie marzenia.

• 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

"Jeszcze Polska nie zginęła,
            Kiedy my żyjemy.
            Co nam obca przemoc wzięła,
            Szablą odbierzemy.."

W dniu 09 listopada 2018 roku odbył sie uroczysty apel z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej,  właczyliśmy się w ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości pt. „Rekord dla Niepodległej”. Inicjatywa polegała na tym, aby w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami w uroczysty sposób wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

Po hymnie uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Marlenę Sawiak, Joannę Mamrochę, Angelikę Seredę - Kopciuch, Monikę Mandziuk przedstawiły krótką historię opisującą wydarzenia, które pozwoliły Polsce na Odzyskanie Niepodległości.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Po występie głos zabrała Pani Dyrektor szkoły Ilona Dudek - Dziedzic oraz sekretarz gminy Waldemar Miller.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji z uroczystości.

• Wycieczka do Zamojskiego Zoo.

• 18 października uczestniczyliśmy w programie edukacji ekologicznej pt. "Historia zamojskiego ogrodu zoologicznego". Dziękujemy Pani Monice za ciekawą lekcję oraz spacer wśród mieszkańców zoo.

• XVIII Dzień Papieski.

• Akademia przygotowana przez klasy IV-VII pod opieką Pani Jadwigi Pizun przybliżyła nam życie Karola Wojtyły. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

• Pasowanie na ucznia.

• Idą pierwszaki, dawne maluchy, Jeden w drugiego to same zuchy. Buzie umyte i ręce czyste, Każdy na plecach dźwiga tornister. Z bijącym sercem stoją przed szkołą, Jak im tu będzie? Chyba wesoło!

• Święto pieczonego ziemniaka.

• Uczniowie oraz przedszkolaki naszej szkoły wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym urządzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień był okazją do różnych zabaw, wyścigów, a także obserwacji ogrodu oraz  sadu, a degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek sprawiła wszystkim dużo radości. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

• Integracja klas w nowym roku szkolnym.

• Celem była integracja wspólnoty uczniowskiej w ramach klasy/szkoły poprzez kontakt z najciekawszymi przyrodniczo zakątkami Roztocza oraz wspólną zabawę przy ognisku. Zapraszamy do galerii na relację ze spotkania.