• Narodowe czytanie 2020.

• Już  kolejny raz nasza szkoła włączyła się w Ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Jest to akcja społeczna zainicjowana przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, jak również promowanie literatury polskiej i wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości. Wspólne Narodowe Czytanie jest organizowane zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

W tym roku czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Jest to wybitne dzieło epoki romantyzmu. Dramat powstał na emigracji. Jego fabuła osadzona jest na tle baśniowych dziejów i opowiada o dwóch siostrach – Alinie i Balladynie. Powstałe na przestrzeni lat liczne inscenizacje tego utworu, do tej pory cieszą się dużym zainteresowaniem. Ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenie Covid-19, tegoroczne czytanie było realizowane w innej formie niż dotychczas, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Czytanie zostało nagrane i odtworzone w klasach wszystkim uczniom. Balladyna została odczytana przez prezesa Stowarzyszenia Czajnia Marcina Rechulicza, Dyrektor szkoły Ilonę Dudek - Dziedzic, nauczyciela języka polskiego Monikę Mandziuk, pedagoga szkolnego Marlenę Sawiak, bibliotekarza Joannę Mamrochę, uczniów naszej szkoły Błażeja Piechnika, Miłosza Lebiedę oraz Jagodę Bartecką.

Wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznego czytania „Balladyny”, składamy serdeczne podziękowania.

• Nowy rok szkolny 2020/2021

• Z okazji nowego roku szkolnego 2020/2021 zyczymy wszystkim uczniom i przedszkolakom wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy a nauczycielom satysfakcji płynącej z pracy z uczniami oraz przedszkolakami.

Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przeorsku

Ilona Dudek - Dziedzic