• Historia powstania budynku szkoły w Przeorsku

• XIX w. - Początki oświaty w Przeorsku sięgają XIXw. Mieszkańcy wsi
          Przeorsk, chcąc kształcić swoje dzieci wspólnymi siłami wybudowali mały drewniany budynek, w którym uczniowie mogli zdobywać wiedzę. Tak wyglądał budynek ówczesnej szkoły:

1985 - Wraz z rozwojem wsi i zwiększającą się liczbą mieszkańców rosła liczba uczniów. Ze względu na małe warunki lokalowe postanowiono zbudować nową szkołę. Jak zawsze mieszkańcy wsi wykazali się wielkim zaangażowaniem i ofiarownością i wspólnie budowali "murowaną" szkołę. Pierwsze prace rozpoczęły się pod okiem ówczesnej Pani dyrektor Danuty Świderek.

1989/90 - To czas szybkiego rozwoju budowy i dużych postępów na budowie. Budynek urósł do II kondygnacji nie miał jednak pokrycia dachowego. W tym roku nastały samorządy gminne i władzę w gminie Tomaszów Lubelski objął Pan Antoni Wawryca, który wspierał wszelkimi możliwyi środkami rozbudowę szkoły w Przeorsku.

1993 - To pamiętny rok dla szkoły w Przeorsku. 4 września tego roku, uczniowie po raz pierwszy mogli rozpocząć lekcje w budynku nowej szkoły.