Basen

Wyjazdy na basen

W naszej szkole uczniowie w ramach zajęć w-f raz w tygodniu wyjeżdżają na bezpłatne zajęcia pływania.

Lekcje odbywają się w Pensjonacie "Sosnowe Zacisze" w Suścu, pod okiem ratownika i instruktora Pana Artura.

Pływanie pozwala dzieciom oswoić się z wodą oraz zdobywać nowe umiejętności ruchowe. Pozwala wzmocnić wszystkie grupy mięśni i utrzymać prawidłową postawę, wyrobia w młodym człowieku takie cechy, jak systematyczność, odpowiedzialność, odwagę, zdyscyplinowanie. Jednocześnie zapobiega wadom postawy oraz ogólnie podnosi sprawność ruchową. Jest to także doskonały i zarazem przyjemny sposób zwalczania nadwagi. Pływanie kształtuje także cechy motoryczne takie jak szybkość, koordynację ruchową, wytrzymałość i siłę.

Jeśli Państwo są zainteresowani naszą ofertą, i chcą by Państwa dziecko uczęszczało na bezpłatnych zajęciach pływania, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i zostawić ją w sekretariacie szkoły lub bezpośrednio u wychowawców. Kartę zgłoszeniową można pobrać w kąciku informacyjnym (w holu) naszej szkoły. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci z klas I - VI oraz dzieci z przedszkola.