Oddział Przedszkolny

Kilka słów o nas

W naszym przedszkolu działamy w oparciu o najlepsze wzorce, wieloletnie doświadczenie i sprawdzone procedury. Nasze priorytety to radość dzieci i zadowolenie rodziców. Dzieci i ich potrzeby są dla nas inspiracją. Robimy wszystko, żeby naszym podopiecznym zagwarantować bezpieczne, szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na ich indywidualne potrzeby i talenty. Chcemy, aby na każdej twarzy zawsze był piękny uśmiech dziecka i jego rodzica.

Godziny otwarcia

Przedszkole otwarte jest w godzinach od 8:00 do 16:00 z wyjątkiem świąt, dni ustawowo wolnych od pracy, dni wolnych zgodnych z harmonogramem roku szkolnego.

Opłaty

Czesne za nasze przedszkole wynosi jedyne 30zł/mc + opłata za posiłki (6zł/dzień).

Dojazdy

Istnieje możliwość by państwa dzieci były objęte codziennymi dojazdami do szkoły. Dojazdy są nieodpłatne i dotyczą dzieci mieszkających na trasie Tomaszów Lub (dworzec busowy przy ul. Armii Krajowej) - Tomaszów "Sznury" (ul. Szopena) - Łaszczówka - Ruda Wołoska - Ruda Żelazna -  Przeorsk - Przeorsk Nowy. Dojazd do szkoły i przedszkola jest o godz. 7,45 z Tomaszowa i o godz. 14,45 ze szkoły. W każdym busie wraz z dziećmi jedzie opiekun - nauczyciel.

Małe grupy

Mała, optymalna liczba dzieci w grupie zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły.

Poobiedni wypoczynek

W grupie najmłodszych dzieci mają możliwość drzemki na wygodnych leżaczkach, dywanie. W tym czasie dzieci słuchają muzyki relaksacyjnej, czytanych im bajek i fragmentów książek. Dzieci, które nie potrzebują snu mogą w tym czasie rysować, bawić się układankami lub słuchać bajek.

Organizacja dnia

Zajęcia

8:00-9:00

Schodzenie się dzieci. Inspirowanie przez nauczycielkę zabaw i zajęć indywidualnych w małych grupach i zespołach, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, zabawy integracyjne.Twórcza aktywność dzieci. Indywidualne zajęcia i zabawy wspomagające rozwój.

9:00-9:30

Śniadanie, toaleta.

9:30 – 10:00

Grupowe zajęcia integracyjne z muzyką. W tym czasie grupa młodszych dzieci łączy się z grupą starszą by wspólnie povawić się w grach i zabawach ruchowych.

10:00 – 11:00

Zajęcia dydaktyczne – realizacja programu dydaktyczno wychowawczego ewentualnie zajęcia dodatkowe (rytmika, angielski, religia).

11:00 – 11:30

Zabawy w ogrodzie przedszkolnym, zabawy ruchowe, spacery, wycieczki.

11:30 – 12:00

Obiad

13:00 – 13:30

Odpoczynek poobiedni.

13:30 – 14:00

Zajęcia dodatkowe (basen, szachy, karate, rytmika, angielski dodatkowy, zajęcia plastyczne)

14:00– 14:20

Podwieczorek

14:20 – 16:00

W zależności od pogody zabawy na świeżym powietrzu lub w kącikach zainteresowań. Praca indywidualna z nauczycielem wyrównujaca braki. Gry i zabawy dowolne. Kolorowanie, układanie klocków zabawy lalkami, samochodami itp.