Ważne adresy

Sobota 15.12.2018

Liczba odwiedzin

liczba odwiedzin: 71987

• 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

"Jeszcze Polska nie zginęła,
    Kiedy my żyjemy.
    Co nam obca przemoc wzięła,
    Szablą odbierzemy.."

W dniu 09 listopada 2018 roku odbył sie uroczysty apel z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej,  właczyliśmy się w ogólnonarodową formę uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości pt. „Rekord dla Niepodległej”. Inicjatywa polegała na tym, aby w piątek, 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 we wszystkich szkołach w Polsce i poza jej granicami w uroczysty sposób wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego.

• Kolejny punkt działań w naszej szkole dotyczący Obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Kolejnym punktem działań w naszej szkole ,dotyczących Obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę była wizyta harcerzy.

"Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań".

• Wycieczka do Zamojskiego Zoo.

18 października uczestniczyliśmy w programie edukacji ekologicznej pt. "Historia zamojskiego ogrodu zoologicznego". Dziękujemy Pani Monice za ciekawą lekcję oraz spacer wśród mieszkańców zoo.

• XVIII Dzień Papieski.

Akademia przygotowana przez klasy IV-VII pod opieką Pani Jadwigi Pizun przybliżyła nam życie Karola Wojtyły. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

• Pasowanie na ucznia.

Idą pierwszaki, dawne maluchy, Jeden w drugiego to same zuchy. Buzie umyte i ręce czyste, Każdy na plecach dźwiga tornister. Z bijącym sercem stoją przed szkołą, Jak im tu będzie? Chyba wesoło!

• Święto pieczonego ziemniaka.

Uczniowie oraz przedszkolaki naszej szkoły wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym urządzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło ognisko, zapachniały smażone na kijkach kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień był okazją do różnych zabaw, wyścigów, a także obserwacji ogrodu oraz  sadu, a degustacja pieczonych ziemniaków i kiełbasek sprawiła wszystkim dużo radości. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego.

• Integracja klas w nowym roku szkolnym.

Celem była integracja wspólnoty uczniowskiej w ramach klasy/szkoły poprzez kontakt z najciekawszymi przyrodniczo zakątkami Roztocza oraz wspólną zabawę przy ognisku. Zapraszamy do galerii na relację ze spotkania.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2018/2019

Uczniom, Nauczycielom oraz Pracwonikom naszej szkoły życzymy samych sukcesów, dużo życzliwości oraz jeszcze więcej usmiechu i przyjemności z nauki i pracy.

• Wakacje.

Wszystkim uczniom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych i roześmianych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil. Do zobaczenia po wakacjach.

• Projekt pt. "Dlaczego owady zapylające się takie ważne?"

Nasza Szkoła brała udział w projekcie pt. " Dlaczego owady zapylające są takie ważne?". Projekt obejmował warsztaty na których dzieci wykonywały hotele dla owadów oraz konkurs na " Najlepszy ogródek przyszkolny wspierający bioróżnorodność" w którym Nasza Szkoła zdobyła III miejsce. Szkoła zdobyła nagrody rzeczowe: drewniany domek dla owadów, 5 mikroskopów oraz mikroskop cyfrowy.

• „Czytanie łączy” –  XVII Ogólnopolski Tygodzień Czytania Dzieciom .

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. W tym roku również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji zapraszając gości do wspólnego czytania. Do wspólnej akcji przyłączyli się : Pani Kinga Łuczak - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podhorcach, Pani Ilona Dudek - Dziedzic - Dyrektor Naszej Szkoły.Pan Witold Pitura - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim w zastepstwie Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego. Do Ogólnopolskiej akcji przyłączyła się również Pani , która pracuje w Naszej Szkolnej bibliotece pani Joanna Mamrocha, Prezes Stowarzyszenia "Czajnia" Pan Marcin Rechulicz oraz Pani Marzena Czubaj - Gancarz - Wójt Gminy Tomaszowa Lubelskiego. Serdecznie dziękujemy smiley

• Wycieczka przedszkolaków do Farmy Iluzji.
    14.06.2018

Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie.  Jest to także miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku, a nawet swobodnego piknikowania. To co Farmę wyróżnia to wyjątkowa, luźna atmosfera.

Przedszkolaki świetnie spędziły dzień odwiedzając Latającą Chatę Tajemnic, Muzeum Iluzji, Ogródek i Meble Olbrzyma, Pokój Amesa gdzie dzieci mogły chociaż na chwilę być większe od rodziców, Zakręcony Domek. smiley

• Wycieczka do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.

Pierwszym punktem programu naszej wycieczki były Laboratoria Wiedzy:
    LABORATORIUM GŁÓWNE "ZOOM NATURY, LABORATORIUM "RUNO LEŚNE", LABORATORIUM "AWIFAUNY I TROPOSFERY, LABORATORIUM "ENERGII I RECYKLINGU. Później wzięliśmy udział w warsztatach edukacyjnych "Egzotyczne zwierzaki", podczas których mieliśmy okazję pogłębić swoją wiedzę na temat prezentowanych zwierząt egzotycznych. Najbardziej oczekiwaną atrakcją był park kreatywny oraz park linowy. Park Rekreacyjny położony nad Zalewem Janowskim dodał nam pozytywnej energii.Zapraszamy do albumu fotograficznego.

• Dzień Mamy i Taty.

Kochana Mamo, Drogi Tato

Z okazji waszego święta,

Za wczoraj i za dziś, każdym czułym serca uderzeniem